Vítejte na stránkách představujících secesní vilu Primavesi. Najdete zde vše, co se vily týká. Přehled její historie, novinky ze současného dění ve vile Primavesi a odkazy na související stránky. A proto, pokud máte rádi historii, prosím, můžete se zde cítit jako doma.

Proč má vila stále černý kabát?
Napsal Petr Honzík   
Pondělí, 26 červen 2006
Protože v letošním roce 2006 je sté výročí od kolaudace, chystá se pro tento rok vydání dvou pohlednic a tištěné publikace o vile. Při té příležitosti začalo jednání o renovaci fasády a to na podzim roku 2005 podáním ohlášení na magistrát města. Bohužel úřad potřeboval pro svou činnost zpracovat projektovou dokumentaci a žádost o stavební povolení. Stalo se a úřad dostal počátkem roku 2006 požadovaný projekt fasády. V průběhu zpracování žádosti se ukázal projekt nedostačující a již dříve vybraná barva nevyhovující. Takže jsme opět na úrovni roku 1999. Po schůzce na místě 24.6.2006 nad deseti vzorky na fasádě ( možná by se nechala tímto způsobem opravit celá fasáda, ale byla by ze vzorků) se sice nic nedohodlo, ale zatím se jedná a čas ubíhá. Proto nebyl čas vyjednávat kompromisy, ale přistoupit na podmínky, tedy barvu , vybranou NPÚ. Dnes, tedy 27.6.2006, je situace taková, že již chybí pouze několik razítek a fasáda se začne postupně měnit na odstín 9251, což zdaleka není černá.
Nová pohlednice "Vila Primavesi"
Napsal Petr Honzík   
Sobota, 03 červen 2006
ImageNa počest stého výročí vzniku vily Primavesi byl 1.června zahájen prodej nové pohlednice s vyobrazením exteriérů vily Primavesi. Pohlednice zachycuje současný pohled na hradby s hláskou, upravenou zahradu a velké vitrážové okno s vyobrazením dřevoritiny Olomouce z roku 1704. Pohlednici lze získat za cenu 6Kč v galerii Primavesi.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>

Výsledky 57 - 58 z 58